Aktualności

W dniu 4 grudnia 2024 r. odbyła się konferencja pt. "Zdrowie psychiczne wyzwaniem obecnych czasów" organizowana przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego

W ramach konferencji zrealizowano bogaty program, obejmujący zarówno panele eksperckie, jak i debaty. Obrady otworzyli Maciej Laszkiewicz, Dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, oraz dr n. med. Marzena Podgórska, Rektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, podkreślając znaczenie zdrowia psychicznego w życiu codziennym. PANEL I koncentrował się na zdrowiu psychicznym dorosłych Polaków. Eksperci, w tym prof. dr hab. med. Paweł Zagożdżon, dr n. med. Hanna Badzio-Jagiełło i dr Dorota Janikowska-Hołoweńko, omówili trajektorie zdrowia psychicznego, rolę psychodelików w terapii depresji oraz wyzwania współczesnego społeczeństwa. W debacie pod przewodnictwem dr. hab. Tomasza Lecha wzięli udział przedstawiciele ochrony zdrowia, omawiając kluczowe wyzwania zdrowotne na najbliższe lata. PANEL II skupił się na zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży, z naciskiem na zagrożenia i wyzwania. Wystąpienia prelegentów, takich jak mgr Kamila Czapkowska i mgr Marta Nowicka, dotyczyły roli szkoły i wychowawców w dobrostanie dzieci oraz wykorzystania programów teatralnych jako przestrzeni do wyrażania emocji. Debata moderowana przez dr n. med. Marzenę Podgórską zgromadziła ekspertów i praktyków, którzy podkreślili potrzebę skoordynowanego wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego młodych ludzi.

Grupa terapeutyczna dla dorosłych

Obraz autorstwa rawpixel.com na Freepik

Jak wskazuje nazwa naszego miejsca, doceniamy wagę relacji w ludzkim życiu. I dlatego proponujemy udział w grupie psychoterapeutycznej, adresowanej do osób, dla których ich tworzenie i utrzymywanie obarczone jest szczególnym trudem, lękiem czy niepewnością.

Cotygodniowe sesje terapeutyczne w gronie osób z podobnym problemem, w atmosferze otwartości i akceptacji, dają szansę na poznanie i zmianę własnych wzorców budowania więzi społecznych.

Praca w grupie to możliwość spojrzenia na siebie oczami innych, poznania uczuć i myśli, które wzbudza się w kontaktach międzyludzkich, wymiany informacji i spostrzeżeń. To wzajemne towarzyszenie sobie i motywowanie w przebudowie swoich przekonań i zachowań. To branie i dawanie wsparcia. To ćwiczenie tworzenia relacji” tu i teraz” z uczestnikami grupy.

Udział w grupie poprzedzony jest konsultacją z osobami prowadzącymi. Celem takiego spotkania jest wspólne ustalenie, czy ta forma terapii będzie dla Ciebie najlepsza.

Zgłoszenia – w trybie ciągłym – przesyłać można na adres: relacje@relacje.net.pl